петок, 27. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Ибрахим Дехари ќе биде нов министер за странски инвестиции

Ибрахим Дехари ќе биде нов министер за странски инвестиции

Ибрахим Дехари ќе биде нов министер за странски инвестиции, дознава телевизијата Алсат М.

Дехари е кадар на ДУИ, бизнисмен, потекнува од селото Гајре, а во моментов е професор на Тетовскиот университет и е сопственик на ресторанот „Ара“ во Тетово.

Тој доаѓа на местото на сега веќе поранешниот министер за странски инвестиции Зоран Шапуриќ.

Најнови вести

Коронавирус