понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 95
home Вести

И во понеделник овие два гранични премини во земјава се преполни – еве колку време се чека за излез од Македонија и влез во соседството

И во понеделник овие два гранични премини во земјава се преполни – еве колку време се чека за излез од Македонија и влез во соседството

И утрово гужва и раздвиженост на граничните премини во земјава.

Според видео камерите поставени на Јавното претпријатие за државни патишта утрово се забележува гужва на граничниот премин „Богородица“ со Грција, како и на граничниот премин „Ќафасан“ со Албанија.

Летната сезона е во полн ек, а граничните премини работат со полна пареа.

Речиси и да нема ден да не е преполна границата со соседна Грција, а каква е моменталната состојба на сите премини во земјава видете ТУКА.

Коронавирус