сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 24
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Вести

И ВО ПОНЕДЕЛНИК ИМА ГУЖВА: На овој граничен премин во овие моменти се чека за влез во соседството (ФОТО)

И ВО ПОНЕДЕЛНИК ИМА ГУЖВА: На овој граничен премин во овие моменти се чека за влез во соседството (ФОТО)

На граничниот премин „Богородица“ за излез од државава има чекање од 10 до 15 минути. На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од земјава, информира АМСМ во пладневниот извештај за состојбата за патиштата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

АМСМ препорачува приспособена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде што има можност од појава на одрони.