понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Вести

И вечерва протест против Договорот за името пред Собранието

И вечерва протест против Договорот за името пред Собранието

Помала група на граѓани и вечерва мирно протестира пред Собранието на Република Македонија за да го искаже своето несогасување со потпишувањето на Договорот со Грција за решавање на проблемот со името.

Неколку од нив ја блокираат сообраќајницата пред Собранието, а останатите се на платото пред импровизираниот камп со шатори во паркот „Жена борец“.

Полицицско возило е поставено на булеварот „11 Октомври“, а сообраќајот се пренасочува по околните улици.

Најнови вести

Коронавирус