понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

И вечерва не се дише: Загаденоста на воздухот висока – еве каде е најлошо

И вечерва не се дише: Загаденоста на воздухот висока – еве каде е најлошо

Загаденоста на воздухот и вечерва е на високо ниво. Граѓани од повеќе градови мирисаат отрови.

Кичево, Лисиче, Велес 2 и Кавадраци вечерва се на врвот на најзагадените. Во овие места воздухот е високо загаден, покажуваат податоците на мерните станици.

 

Коронавирус