четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

И вечерва дишеме отров: Голема загаденост на воздухот, еве каде е најлошо

И вечерва дишеме отров: Голема загаденост на воздухот, еве каде е најлошо

Граѓаните ниту вечерва не можат да дишат чист воздух. Загадувањето е големо.

Од градовите во моментов е најзагадено во Куманово, а од скопските општини на неславното прво место се јавува Гази Баба.

И граѓаните на Струмица и Тетово се жртви на големо загадување.

Зимата е на прагот, локалните и централната власт не превземаа ништо од ветеното, па граѓаните продолжуваат да дишат отров.

Коронавирус