сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 98
home Вести

И утре врнежливо, со засилен ветер – Еве какво ќе биде времето овој викенд

И утре врнежливо, со засилен ветер – Еве какво ќе биде времето овој викенд

И утре претпладне се уште ќе има врнежи од дожд, а преку целиот ден ќе дува засилен северозападен ветер, што ќе услови значително пониски дневни температури, информира УХМР.

Минималните температури ќе се движат од осум до 17, а максималните од 13 до 21 степен.

Во следните денови времето ќе биде стабилно и суво, со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во благ пораст.

Коронавирус