вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 5
home Вести

И утре пеколен ден во Македонија, а потоа доаѓа пресврт- еве какво време ќе имаме до крајот на неделата

И утре пеколен ден во Македонија, а потоа доаѓа пресврт- еве какво време ќе имаме до крајот на неделата

Претежно сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени. УВ=8

Во Скопје, сончево и многу топло. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 37 степени.

Од вторник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе има и локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер, а дневната температура постепено ќе опаѓа.

Коронавирус