петок, 29. јули 2022. Вести денес: 83
home Вести

И утре дожд- еве какво ќе биде времето до среда (Фото)

И утре дожд- еве какво ќе биде времето до среда (Фото)

Утре ќе дува засилен северен ветер, а претежно во планинските подрачја ќе има појава на краткотраен дожд.

Од недела следува период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури.

Коронавирус