недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Вести

И сонце и дожд и грмежи- еве какво време не` очекува

И сонце и дожд и грмежи- еве какво време не` очекува

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повеќе сончеви периоди, а попладне претежно во северните делови со локален пороен дожд и грмежи.

Максималната температура ќе биде во интервал од 30 до 39 степени, а УВ индексот ќе биде 7.

Во Скопје, претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 37 степени.

До вторник претежно во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град.

Од среда следи период на стабилно, но особено топло и суво време.

Најнови вести

Коронавирус