недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 90
home Вести

И Шекеринска се вакцинираше (ФОТО)

И Шекеринска се вакцинираше (ФОТО)

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ја прими првата доза од вакцината против вирусот Ковид-19.

-Во одбрана на здравјето – вакцинирај се! Да го заштитиме своето здравје и да придонесеме за колективното. Доколку не сте вакцинирани пријавете се на www.vakcinacija.mk, напиша Шекеринска на Фејсбук.

ЕУРО 2020

Македонија