сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 125
home Вести

И после зошто Банско, а не Маврово: Од овие цени буквално ќе подзинете, а на „Ирско кафе“ слободно заборавете!

И после зошто Банско, а не Маврово: Од овие цени буквално ќе подзинете, а на „Ирско кафе“ слободно заборавете!

Многу Македонци продолжените викенди и празниците знаат да ги поминат во соседството во Бугарија, нешто што е критикувано од дел од многумина во државата.

И да, убаво е како Македонци да ги посетуваме убавините во нашата земја, но кој ни е крив, кога сами ги бркаме гостите и оние кои треба да се појават на туристичките места.

Оваа зима во Маврово е „изгор скапо“, барем така може да се забележи од ценовник кој ни го прати наш читател, кој овој викенд бил во Маврово.

И после знаеме да кажеме: И после зошто Банско, а не Маврово? Е поради ова!

Најнови вести

Локални избори 2021