четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 82
home Вести

И покрај кризната состојба, хаосот на Филипче продолжува: 1.112 новозаразени со корона вирус во последните 24 часа

И покрај кризната состојба, хаосот на Филипче продолжува: 1.112 новозаразени со корона вирус во последните 24 часа

И покрај прогласената кризна состојба на цела територија на Република Македонија, бројот на новозаразени секојдневно се повеќе расте.

Имено, како што Курир неофицијално дознава, бројот на новозаразени со Ковид-19 во Македонија во последните 24 часа изнесува 1.112 лица.

Најнови вести

Коронавирус