четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 116
home Вести

И охриѓани излегоа за Македонија: Народот е против националните предавства на Власта и за јасни црвени линии

И охриѓани излегоа за Македонија: Народот е против националните предавства на Власта и за јасни црвени линии

Народот е против националните предавства на Власта и за јасни црвени линии, велат охриѓани кои денеска излегоа на протест организиран од ВМРО-ДПМНЕ, под мотото „Доста е, Излези за Македонија“.

-Никакво отстапување од македонскиот јазик, од македонскиот идентитет, од македонската историја, од заштита на македонските национални малцинства.

ЕУРО 2020

Македонија