петок, 29. јули 2022. Вести денес: 147
home Вести

И нив им дојде редот: Утре ќе се вакцинираат овие членови на Владата

И нив им дојде редот: Утре ќе се вакцинираат овие членови на Владата

На пунктот во спортската сала „Борис Трајковски“, утре ќе се вакцинираат членови на Владата, информирата од владината прес-служба.

Вакцина против коронавирусот утре ќе примат:

Фатмир Битиќи – заменик-претседател на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции,
Никола Димитров – заменик-претседател на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи – министер за надворешни работи,
Бојан Маричиќ – министер за правда,
Фатмир Бесими – министер за финансии,
Крешник Бектеши – министер за економија,
Горан Милевски – министер за локална самоуправа.

По вакцинацијата, со почеток во 10:50 часот е предвидена изјава на заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања – Никола Димитров и министерот за правда Бојан Маричиќ на платото пред вакциналниот пункт.

Коронавирус