среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 106
home Вести

И Македонија се “стресе“: Повторно силен земјотрес во Грција!

И Македонија се “стресе“: Повторно силен земјотрес во Грција!

Повторно силен земјотрес во Грција. Истиот беше почувствуван и во Македонија.

Деталите за земјотресот погледнете ги во продолжение:

По првичната проценка дека бил 5.9 сега е сменето на 5.5.

Коронавирус