вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

И граѓани од Гостивар ќе протестираат пред Влада

И граѓани од Гостивар ќе протестираат пред Влада

Гостиварчани патуваат кон Скопје каде ќе бидат дел од протестот против владините политики.

Протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ започнува во 20 часот.

Коронавирус