петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 229
home Вести

И Гордана Јанкулоска го осудува бегството на Груевски

И Гордана Јанкулоска го осудува бегството на Груевски

По Миле Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски.

„Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“, рече Гордана Јанкуловска за ТВ21.

Таа рече дека ќе продолжи да присуствува на судските рочишта.

Коронавирус