вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Вести

И Драган Тевдовски замина од Македонија, еве што ќе работи во Вашингтон

И Драган Тевдовски замина од Македонија, еве што ќе работи во Вашингтон

Екс министерот за финансии Драган Тевдовски, чии идеи за прогресивен данок не и се допаднаа на бизнис заедницата, си заминал деновиве од Македонија.

Тој отпатувал во Вашингтон каде што ќе работи во Меѓународниот монетарен фонд. Тој е еден од низата македонски високообразовани кадри кои завршија во двете најмоќни банки во светот изминатите години.

Коронавирус