четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 8
home Вести

И денеска сонце па грмежи и дожд: До вторник топло време

И денеска сонце па грмежи и дожд: До вторник топло време

Времето во земјава претпладне сончево, во попладневните часови на места ќе има пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на поинтензивни процеси во форма на невреме. УВ=8.

Утринската температура ќе се движи од 11 од 20 степени, а дневната температура од 26 до 36 степени.

Во Скопје претпладне сончево, во попладневните часови на места ќе има пороен дожд и грмежи. УВ=8.

Утринската температура ќе достигне до 18 степени, а дневната температурата ќе достигне 32 степени.

До вторник ќе преовладува претежно сончево и топло време.

Коронавирус