четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 157
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

И денеска колони за влез во Македонија, се чека и по 4 часа

И денеска колони за влез во Македонија, се чека и по 4 часа

Повеќе од четири часа се чека на граничниот премин Евзони за влез во земјата.

Долгата колона со возила започнува од првата наплатна рампа во Грција и се протега до границата.

Од граничниот премин Богородица велат дека таму нема подолги задржувања за излез од државата и дека возилата се пропуштаат за пет до десет минути.

Коронавирус