среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 47
home Вести

И денеска дожд, од утре стабилизација на времето

И денеска дожд, од утре стабилизација на времето

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 9, а дневната од 9 до 14 степени.

Во Скопје, слично време, променливо облачно со повремен дожд, особено претпладне. Утринската температура ќе се спушти до 8, а дневната ќе достигне до 11 степени.

Од четврток ќе настапи стабилизирање на времето со пораст на дневните температури.

Локални избори 2021