петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 158
home Вести

И денеска дожд и грмежи, следната недела повторно невреме

И денеска дожд и грмежи, следната недела повторно невреме

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и грмежи, собено во планинските регион на исток и на запад. УВ=7

Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од 20 до 32 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и грмежи, собено во планинските регион на исток и на запад.

Утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната температура до 30 степени.

До среда условите за нестабилност ќе се претежно во западните делови но ќе бидат намалени. Од среда се очекува повторно нестабилно време со пороен дожд и грмежи. Утре ќе биде малку посвежо а потоа до среда дневните температури ќе бидат во пораст.Од четврток повторно ќе биде посвежо.

Коронавирус