понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 59
home Вести

Хуманитарната организација „Свети Спас“ достави топли оброци на дел од бездомниците во Скопје

Хуманитарната организација „Свети Спас“ достави топли оброци на дел од бездомниците во Скопје

Отец Оливер Петровски од хуманитарната организација „Свети Спас“ и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Орце Ѓорѓиевски вечерва доставија топли оброци на дел од бездомниците во Скопје

-Оваа вечер заедно со Отец Oliver Petrovski доставивме топли оброци на дел од бездомниците во Скопје. Во услови на глуви институции и одобрување на средства за “геј паради” ние не смееме да се откажеме од нашиот народ. Секој од нас може да биде промената во светот. Нашето малку, за некого е многу!, напиша Ѓорѓиевски на својот ФБ профил.

Коронавирус