среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 146
home Вести

Хуманитарен пикник на Алкалоид

Хуманитарен пикник на Алкалоид

Хуманитарен пикник организира денеска фондацијата „Трајче Мукаетов”.

На пикникот, кој се одржува осма година по ред, вработените во компанијата „Алкалоид“ и нивните пријатели донираат средства во Фондацијата за што добиваат специјално дизајнирана маичка.

Пикникот ќе се одржи во комплексот „Бест Вестерн – Хотел Белви”, во населбата Илинден во Скопје.

Минатата година беа собрани над милион денари кои беа донирани на одделите за епилепсија и за астма при Клиниката за детски болести.

Локални избори 2021