четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 134
home Вести

Хоспитализирани 22 деца во Козле: Најмалото нема ни две години, многумина доаѓаат дехидрирани и позитивни на коронавирус

Хоспитализирани 22 деца во Козле: Најмалото нема ни две години, многумина доаѓаат дехидрирани и позитивни на коронавирус

Во детската болница „Козле“ хоспитализирани се 22 деца со ковид компликации, објави Канал 5.

Има пациенти помали од 2 години, па се до 16 годишна возраст.

Пет се на кислордна поддршка, но сите се стабилни.

-Многу од децата се хоспитализирани поради дехидрираност. Во дневните амбуланти дневно се прегледуваат и по 60 деца поради сомнеж за зараза од ковид или деца кои веќе имаат ковид, пренесе Канал 5.

Прилогот на телевизијата погледнете го во продолжение:

Најнови вести

Коронавирус