сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 80
home Вести

Хорор во Скопје: Туку што родено бебе оставено на улица

Хорор во Скопје: Туку што родено бебе оставено на улица

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, дознава 24 Инфо од очевидци.

Според нив, бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот Македонско Косовско бригада. Новороденчето било голо и оставено на тротоарот покрај тревник. Во непосредна близина, на улицата, била фрлена папочната врвца која ја пресекла мајката по породувањето.

Бебето со возило на Итна помош веднаш било пренесено во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Извор: 24info.mk

Коронавирус