четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 141
home Вести

Холандија го ратификуваше протоколот за членство на Македонија во НАТО, остануваат Франција и Шпанија

Холандија го ратификуваше протоколот за членство на Македонија во НАТО, остануваат Франција и Шпанија

Вицепремиерката Радмила Шекеринска очекува позитивен сигнал од Мадрид по конститутивната седница на шпанскиот Парламент дека пратениците ќе го ратифкувата Протоколот за членство на земјава во НАТО. Холандија денеска веќе го ратификуваше, па остануваат тоа да го сторат уште Франција и Шпанија.

Коронавирус