сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 74
home Вести

ХИТ ВИДЕО Со Бојко Борисов и Алексис Ципрас

ХИТ ВИДЕО Со Бојко Борисов и Алексис Ципрас

Бугарскиот премиер Бојко Борисов му беше личен возач на својот грчки колега Алексис Ципрас. Тој го пречека во Бугарија и го седна на предното седиште од џипот, од каде го однесе до местото каде што е планирано да помине интерконекторот за природен гас меѓу Грција и Бугарија.

– Качи се да те вози Б’лгарин, е така, стави си коланчето. – му се обрати Борисов на Ципрас.

 

Коронавирус