петок, 14. мај 2021. Вести денес: 12
home Вести

ХИТ ВИДЕО: Австралиската полиција наместо да прекине македонска свадба, се фати на оро – од звукот на тапанот ќе се наежите

ХИТ ВИДЕО: Австралиската полиција наместо да прекине македонска свадба, се фати на оро – од звукот на тапанот ќе се наежите

Австралиски полицајци наместо да прекинат македонска свадба во Канбера, се фатија на оро.

Видеото од настанот стана хит на социјалните мрежи. Македонци во Канбера правеле свадба викендот при што соседите повикале полиција поради гласната музика. Гостите ги фатиле на оро полициските службеници кои на крајот си заминуваат со ракоплескање.

По завршување на долгиот карантин, во Австралија се дозволени свадби и забави на кои може да присуствуваат 300 лица, а 30 лица можат истовремено да танцуваат на подиумот.

Коронавирус