вторник, 20. април 2021. Вести денес: 58
Во живо

Протест на угостителите и туристичките агенции

home Вести

Херојска акција: Спасено маче кое беше заглавено во дрва среде Вардар (ФОТО)

Херојска акција: Спасено маче кое беше заглавено во дрва среде Вардар (ФОТО)

Во купот дрва среде Вардар, кај мостот Обединети Нации во Влае, денес се заглави маче.

Граѓани и здруженија за заштита на животните алармираа за состојбата и јавно побараа некој да му помогне на заглавеното маче кое плачело утрово.

Оваа драма имаше среќен крај. Мачето е спасено.

Како што пишува на социјалните мрежи, маченцето е спасено од Дарко Димитровски.

Коронавирус