понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 91
home Вести

Хашим Тачи во посета на Македонија

Хашим Тачи во посета на Македонија

Претседателот на Косово Хашим Тачи денеска ќе престојува во работна посета на Македонија и ќе има средба со премиерот Зоран Заев.

Владината прес-служба информираше дека Заев и Тачи ќе имаат тет-а-тет средба, по што ќе следува и билатерална средба на делегациите на двете земји.

По завршувањето на средбата ќе следуваат изјави за медиумите на косовскиот претседател и македонскиот премиер.

МИА

Коронавирус