четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 178
home Вести

Харадинај: Се сретнав со мојот колега од Република Северна Македонија, Заев

Харадинај: Се сретнав со мојот колега од Република Северна Македонија, Заев

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај, денес на социјалните мрежи објави дека се сретнал со неговиот колега од, како што пишува, Република Северна Македонија.

-Денеска се сретнав со мојот колега од Република Северна Македонија, Зоран Заев, кому му честитав за успешното завршување на Преспанскиот договор, гарантирајќи му на народот и соседната држава јасна евро-атланска перспектива. Косово останува посветено на градење стабилен регион и во тој поглед односите со официјално Скопје се одлични, пишува Харадинај.

Најнови вести

Коронавирус