среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

ХАОС ПРЕД ГРАДСКА БОЛНИЦА – влетал со голф 5 и вперил пиштол во полицијата, едно лице е рането

ХАОС ПРЕД ГРАДСКА БОЛНИЦА – влетал со голф 5 и вперил пиштол во полицијата, едно лице е рането

Во моментов има голем број на полициски возила и службеници пред Градската болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје, пишува Локално.мк

Од извори на лице место, се работи за возило марка Голф 5 кое влетало во болницата, а потоа и едно лице извадило пиштол и го вперило во полицијата.

Како што дознаваме, се работи за нерасчистени сметки помеѓу две семејства, по што се случик Обид за убиство прво во населбата Цементара. По инцидентот, рането лице било донесено со возилото во Градската болница.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус