вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 189
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Вести

ХАОС НА ПАТИШТАТА: Поради врнежи од снег во прекин сообраќајот на неколку правци и премини

ХАОС НА ПАТИШТАТА: Поради врнежи од снег во прекин сообраќајот на неколку правци и премини

Од 18:10 часот вечерва поради снежни врнежи е во прекин патниот правец Берово-Виница за патнички и за тешки товарни возила, информираат од Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На планинските премини Стража, Ѓавато, Буково и Пресека има остатоци од кашест снег на коловозот, но нема забрана за движење на возилата. Се препорачува намалена брзина на движење и исклучително внимателно управување со возилата.

Поради обилните врнежи од снег од 17:00 часот патниот правец  Дреново – Прилеп е затворен за сообраќај на тешки моторни возила, а забрана за сообраќај на камиони беше воведена и на планинските премини Стража и Плетвар.

По целосната блокада на сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка поради сообраќајка кај село Псача, од 17 часот патот е пуштен наизменично за сообраќај.

Најнови вести

Локални избори 2021