понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Хаос на македонските автопати, едно лице тешко повредено

Хаос на македонските автопати, едно лице тешко повредено

АПЕЛ ДО НАДЛЕЖНИТЕ!!!

Поставете соодветна сигнализација кога оставате бетонски остатоци како чиреви од стара патарина. Дури и најискусните (возачи на камиони) прават грешки бидејќи е вечерно време и нема соодветни знаци. Возачот на брза помош кажа дека е 5ти или 6ти случај откако е преселена патарината. Да не биде предоцна, бидејќи никој од нас нема да одговара.

Сликата е страшна, но возачот е пренесен во Велес со расекотина на глава на снимање. Ова пред само еден час беше објавено на социјалната мрежа Фејсбук.

Коронавирус