понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 157
home Вести

ХАОС НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА: Утрово колони возила чекаат влез во соседството, еве каква е состојбата на другите гранични премини (ВИДЕО)

ХАОС НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА: Утрово колони возила чекаат влез во соседството, еве каква е состојбата на другите гранични премини (ВИДЕО)

Зголемена фреквенција на возила изутринава се бележи на ГП Богородица излез од РС Македонија и на ГП Табановце за влез во земјава, каде што времето на чекање околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Состојбата од сите гранични премини можете да ја погледнете ТУКА.

Коронавирус