четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 6
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Гужви на границата со Грција има во секој дел од денот – на овој граничен премин бидете трпеливи (ВИДЕО)

Гужви на границата со Грција има во секој дел од денот – на овој граничен премин бидете трпеливи (ВИДЕО)

Откако се отворија границите со соседна Грција македонските погранични служби имаат полни раце работа.

Утрово според камерите повторно гужва и ред за влез во Грција има на граничниот премин „Богородица“ од македонска страна (во живо можете да следите ТУКА).

Освен македонски туристи овој премин најмногу го користат и српските туристи како и луѓето кои поминуваат низ земјата само за транзит.

Инаку Грција од денеска ги продолжи за до 15 јули правилата за влез во земјата и истите можете да ги прочитате ТУКА.

Најнови вести