среда, 8. декември 2021. Вести денес: 67
home Вести

Гужва на овој граничен премин- се чека повеќе од еден час

Гужва на овој граничен премин- се чека повеќе од еден час

На граничниот премин Табановце денеска е регистрирана зголемена фреквенција на возила.

За излез од државата на овој граничен премин се чека повеќе од еден час, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини, како што информираат, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Коронавирус