четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Вести

ГУЖВА НА ОВОЈ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН – граѓаните заминуваат во соседството на одмор, еве колку време се чека на граница (ФОТО)

ГУЖВА НА ОВОЈ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН – граѓаните заминуваат во соседството на одмор, еве колку време се чека на граница (ФОТО)

Гужва на граничниот премин Богородица. Колони возила чекаат за излез од државата. Од АМСМ информираат дека на граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, освен на ГП Богородица каде време на чекање е околу 15 минути.

„Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево“, велат од АМСМ.

Коронавирус