недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Грунчев за А1он: Запленетиот глисер е мој, не на Кичеец

Грунчев за А1он: Запленетиот глисер е мој, не на Кичеец

Глисерот што полицијата го заплени во Охрид, кој треба да биде доказ во случајот „Рекет“, е огласен за продажба и не е во сопственост на Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец, дознава „А1он“. Како вистински сопственик се јавува охриѓанецот Марјан Грунчев, кој за „А1он“ тврди дека станува збор за грешка и бара да му се врати глисерот.

„Глисерот е мој, станува збор за некоја грешка дека е на Зоки Кичеец, пријавив во МВР, поднесов документи и мојот адвокат си ја брка работата. Не знам како може да дојде до ваква грешка, и јас се чудам“, вели Грунчев за „А1он“.

Целата вест на А1он.

Коронавирус