среда, 23. септември 2020. Вести денес: 129
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев

home Вести

Груевски: Среќна нова 2018-та, празничните денови да ги поминете во добро здравје, хармонија и семејна радост

Груевски: Среќна нова 2018-та, празничните денови да ги поминете во добро здравје, хармонија и семејна радост

Поранешниот премиер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со куса честитка објавена на својата Фејсбук страница им ја честиташе Новата година на граѓаните.

„Ви посакувам празничните денови да ги поминете во добро здравје, хармонија и семејна радост. Година на среќа, бериќет и исполнување на вашите планови на личен и професионален план. Заеднички силно и обединето да се справуваме со предизвиците со кои се соочува нашата земја, кои не се едноставни, ниту мали, а кои го засегаат секој еден граѓанин. Македонија мора да победи. Да сте живи и здрави“- напиша Груевски.

Коронавирус