вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Груевски: Понекогаш ми доаѓа да фатам да го бранам Заев

Груевски: Понекогаш ми доаѓа да фатам да го бранам Заев

Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски, кој во моментов живее во Будимпешта, објави статус на својот Фејсбук профил, во однос на ситуацијата со многубојните скандали, кои ја тресат власта на СДСМ и Зоран Заев.

Најнови вести

Коронавирус