четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Груевски: Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ ќе каже дали пратениците ќе се вратат во Собранието

Груевски: Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ ќе каже дали пратениците ќе се вратат во Собранието

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски смета дека за тоа дали пратениците ќе учествуваат во натамошната работа на Собранието, треба да се праша новото раководство на партијата.

– Партијата има нов лидер и ново раководство и за тие прашања обратете се кај нив, рече Груевски одговарајќи на прашање денеска пред Кривичниот суд.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не учествуваат во работата на Парламентот, како револт поради тоа што беа уапсени нивните колеги кои учествуваа во настани во Собранието на 27 април.

Најнови вести

Коронавирус