понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 138
home Вести

Груевски на Фејсбук: Примив безброј закани по мојот живот, во Будимпешта сум и побарав политички азил

Груевски на Фејсбук: Примив безброј закани по мојот живот, во Будимпешта сум и побарав политички азил

Поранешниот премиер Никола Груевски и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се огласи на социјалните мрежи по распишаната потерница за него.

-Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти. Секогаш ќе останам верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам, напиша Груевски на Фејсбук.

loading...