сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 111
home Вести

Груби за збогум му подари кече на Жбогар

Груби за збогум му подари кече на Жбогар

Евроамбасадорот во заминување Самуел Жбогар на подарок доби кече од првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби. Фотографиите со подарокот за Жбогар беа објавени од средбата која се одржала денеска.

Од кабинетот на Груби велат дека тојму посакал на Жбогар успех во понатамошната кариера и му порачал дека вратата во нашата земја му е отворена.

Груби и Жбигар разговарале за реформите, Охридскиот рамковен договор и бескомпромисната борба против корупцијата.

Коронавирус