сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 75
home Вести

Груби во посета на Косово

Груби во посета на Косово

Првиот заменик претседател на Владата Артан Груби денеска ќе престојува во посети на Косово.

Како што соопштија од кабинетот на вицепремиерот, Груби во Приштина.ќе има работен состанок со заменик-претседателката на Владата на Република Косово, Албулена Балај-Халимај.

По состанокот предвидени се изјави за медиумите.

Најнови вести

Коронавирус