вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Груби со нова провокација: „Леташе орли“ во емисија во живо, па Стоилов го нарече играчот со бр.5 (ВИДЕО)

Груби со нова провокација: „Леташе орли“ во емисија во живо, па Стоилов го нарече играчот со бр.5 (ВИДЕО)

Пратеникот од редовите на ДУИ Артан Груби, со нова провокација, овој пат во живо од студиото на Телевизија 24. Епилогот од жестоката дебата која тој ја имаше со водителот, беше летањето на албанскиот орел и навредата кон македонскиот ракометар Стојанче Стоилов, кого го нарече играчот со број 5.

Претходно кога се објави Законот за двојазичност во Службен весник, тој и` порача на опозицијата која целиот период се противи на истиот, ВМРО-ДПМНЕ да го преведе на албански и таква табла да постави пред своето седиште.

За својот лидер, Груби имаше само пофалби, а на прашањето колку струи има во ДУИ, одговори дека имало трофазна струја олицетворена во Али Ахмети.

Парламентарни избори 2020