вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 130
home Вести

Груби смета дека оставките на Филипче и Хасани не треба да се прифатат

Груби смета дека оставките на Филипче и Хасани не треба да се прифатат

Видепремиерот на Владата, Артан Груби ексклузивно за Телма изјавил дека го разгледал извештајот и според тоа оставките на министерот за здравство Венко Филипче и заменик министер Илир Хасани не треба да бидат прифатени.

Тој смета дека тука не постои никаква одговорност, бидејќи се работело за несреќен случај.

Коронавирус