петок, 25. септември 2020. Вести денес: 181
home Вести

Груби до Зекири: Домашните проблеми не можеш да ги решиш покажувајќи со прст кон соседот

Груби до Зекири: Домашните проблеми не можеш да ги решиш покажувајќи со прст кон соседот

Пратеникот и организациски секретар на ДУИ, Артан Груби не му остана должен на потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири за коментарот на нивните можни консензуални кандидати за претседател на државата.

– Една наша поговорка вели дека детето кажува сѐ што се случува дома. Домашните проблеми не можеш да ги решиш покажувајќи со прст кон соседот, напиша на Фејсбук Груби алудирајќи на Зекири.

Коронавирус